HAKKIMIZDA

Yüksek üretim kapasitesi ve sürekli yatırım...  

Genç, çağdaş ve değişimci 21. Yüzyılın pazar gerçeğinin tüketiciyle birlikte üretmek olduğunun bilincinde... Sürekli müşteri mutluluğunu esas alarak, kapasite arttıkça kullanımı arttırabiliyor. Sürekli değişen dünyada ekonominin mantığı; yatırım ve yeni teknoloji.... İşte Güler Anahtar'ın başarısının sırrı.   
  

Artan yatırımlar, genişleyen ürün yelpazesi, büyüyen üretim kapasitesi ve artan müşteri memnuniyeti... Bütün bu niteliklerin sonucu; Dünya pazarlarına açılmak!.. Son yıllarda dahada hızlanan dışa açılma süreci, yurtdışı pazarlarda Güler Anahtar'ın varlığını hissettirmeye başlamıştır. 

KURUCUMUZ - Mehmet GÜLER
HAKKIMIZDA - Güler AnahtarMehmet GÜLER, 1931 yılında Tokat’ın Reşadiye İlçesi Çamköy’de dünya’ya geldi.1952 Yılın’da askerlik görevini yapmak için geldiği İstanbul’da kalmaya karar verir ve köyüne dönmez. Zanaatkardır, köyde soğuk demir işi ile uğraşmış, askerde’de ayakkabı tamirciliği yapmıştır. Sahip olduğu çalışma ve başarma azmi İstanbul’da kalarak hayallerinin peşine düşmeye itmiştir kendisini...İş aramak için gittiği Beyazıt kapalı çarşıda merak ve hevesle demircileri dolaşırken bir el dokunur omzuna, ondaki iş aşkını gören Selanikli Süleyman Canver ustadır bu elin sahibi. İş aradığını fark eden usta, kendisine birlikte çalışma teklifinde bulunur ve böylece bir başarı öyküsü başlamıştır. Kendisindeki İş ahlakını, çalışma aşkını, zekasını ve zanaatkarlığını ilk günden fark eden usta kısa bir süre sonra dükkana ortak eder, ve yıllar sonra kurulacak şirketin temelleri böylece atılmış olur.1970’li yıllarda Türkiye’de bir ilke imza atarak, kollu ve otomatik anahtar kopyalama makinesini yapar.       ‘O bir mucit’tir’ artık. O yıllardaki teknoloji, fikir ve el emeğinden ibarettir. Yenilikçi ve değişime açık fikirlerini el emeği ile birleştirerek bir ilki başarmıştır. ‘ Fikir üretmek, Çalışmak ve Başarmak ‘ Mehmet GÜLER’in yaşam biçimidir. Fakat çalışmanın yanısıra bilimi ve teknolojiyi takip etmek gerektiğinin de bilincindedir.1978 yılında İtalya’ya giderek anahtarcılık mesleğinin dünyadaki gelişimini yakından görüp çalışmalarına o doğrultuda devam eder. Fikirlerini emeği ile birleştirerek faaliyete dönüştürmesi en büyük sermayesidir Mehmet GÜLER’in. 1980’de Bayrampaşa Demirkapı’daki 60 m² lik bir alanda ilk atölyesini açar. Anahtar kanalı açma frezesi ile diğer makine ve teçhizatını da kendisi yaparak burada Yale tip anahtar üretimine başlar. Üretime başladığı ilk günden beri kaliteden asla vazgeçmeyerek işini büyütmektir hedefi. ‘Kendi beğenmediğini başkasına beğendirmeye çalışma’ sözünü kendisine ilke edinmiştir. 


HAKKIMIZDA - Güler Anahtar

Kısa sürede geniş bir müşteri kitlesi oluşur ve talebin artması üretim tesisinin daha da büyük bir alana taşınması gerektiğinin de sinyallerini vermiştir. 1987 yılında Bağcılar Mahmutbey’deki 2000 m² lik alanda Güler Anahtar ve Kilit San.Koll.Şti.Mehmet Güler ve Oğulları adıyla fabrikasını işletime açar. 2000’li yıllarda ise kendiside işin başında olmayı ihmal etmeyerek şirket yönetimini oğulları Kemal GÜLER ve Zafer GÜLER’e devretmiştir. Mesleğinde çekirdekten yetişme ender rastlanan meslek erbaplarından olan Mehmet GÜLER çalışmanın ve azmin neleri başarabileceğinin canlı örneğidir.


Güler Anahtar müşteri talebini karşılama doğrultusunda üretimini arttırırken bir yandan da İthalat yapmaya başlar. Kısa zamanda kaliteyi ön planda tutarak ürün çeşitliliğini Türkiye ve Dünya pazarına hitap edecek düzeye getirip ithalatını durdurur, ve ihracata yönelir.Güler Anahtar Türkiye’ de beş farklı bölgedeki bayiliklerinden tüketicilere ulaşırken, aynı zamanda müşteri odaklı çalışmayı amaçlayarak, satış servisleri ve müşteri temsilcileri ile İstanbul dahil birçok bölge de en üst seviye müşteri memnuniyetine ulaşmak için satış ve  çalışmalarına devam etmektedir. 


HAKKIMIZDA - Güler Anahtar

Vizyonu Anahtar sektöründe gelişimini arttırarak Türkiye’deki liderliğini sürdürmek ve Dünya markası olup, tüm ülkelere ulaşmak olan Güler Anahtar başarısının ardında kaliteye yaptığı yatırımın, müşteriye verdiği güven ve iş ahlakının öneminin bilincinde olarak çalışmalarına devam etmektedir. 


Güler Anahtar anahtarcılık sektöründe büyüyerek ve Ülke ekonomisine katkıda bulunarak  yoluna devam ederken, yolun sonunda değil henüz başındayız diyor....Bir başka deyişle, Güler Anahtarın Mehmet GÜLER’in hayallerine ekleyecek daha çok şeyi var...